Znajdź nas na Facebooku!

O NAS

Rada Pedagogiczna

 • Opublikowano: wtorek, 27, Grudnia 2016 10:20
 • Odsłony: 9691

 

01 Magda Baranowska

 Magdalena Baranowska- instruktor zajęć tanecznych oraz musicalowych

Absolwentka Kulturoznawstwa (spec. krytyka i promocja sztuk plastycznych) i kierunku Animator i Menedżer Kultury (spec. taniec) na UMCS. Ukończyła także Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny (spec. taniec współczesny) w Krakowie oraz kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w Reebok University.
Miłośniczka intensywnych kolorów, książek, historii sztuki, kina, muzyki i tarty cytrynowej;-)
W MDK prowadzi zajęcia taneczne w formacji musicalowej „Dream Team”, Akademii tanecznej malucha, Tanecznej Strefie Malucha, Strefie Rytmu, Strefie Tańca, Strefie Modern a także zajęcia fitness:-)

02 Katarzyna Barczewska

Katarzyna Barczewska - instruktor zajęć plastycznych oraz warsztatów

Absolwentka warszawskiej ASP. Dyplom na Wydziale Malarstwa, aneks do dyplomu z litografii na Wydziale Grafiki. Zajmuje się malarstwem olejnym, gwaszem, rysunkiem, akwarelą, batikiem. Interesuje się sztuką, literaturą, urządzaniem wnętrz, kocha góry i podróże.
W MDK prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym w sekcjach: Malarstwo, ArtBałagan, Sekcja plastyczna, Akademia Plastyczna oraz warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów.

 03 Gosia Bartecka

Gosia Bartecka - instruktor zajęć tanecznych oraz musicalowych

Instruktor tańca hip - hop. Osoba młoda, energiczna, z wielkim zapałem do pracy i ogromną pasją do tańca. Stale rozwija się i uczestniczy w międzynarodowych warsztatach tanecznych a na co dzień trenuje w hip-hopowe ekipie "BEEAH*". Brała udział w projektach takich jak Euro 201 oraz Hip Hop Groove festival 2012. W przyszłości zamierza sama stworzyć projekt światowej rangi.
W MDK prowadzi zajęcia taneczne w grupie musicalowej „Dream Team” oraz w zespołach: Taneczna strefa malucha, Strefa rytmu, Strefa Tańca, 5.Strefa.

 04 Mateusz Bilnik

Mateusz Bilnik - instruktor zajęć plastycznych, klubowych, muzycznych oraz warsztatowych

Mateusz Bilnik absolwent INOR na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Muzyk perkusista w zespole Bejotte, uczestnik licznych szkoleń z zakresu muzykoterapii i arteterapii. Z zamiłowania instruktor rękodzieła artystycznego. Pedagog specjalny, arteterapeuta w TPD Helenów. Jego pasje to podróże, fotografia, kulinaria.
W MDK  prowadzi naukę gry na bębnach etnicznych, zajęcia w pracowni "Artbałagan". W Klubie "X" przeciera szlaki wprowadzając działania plastyczno-manulane i pełni role trudne do jednoznacznego sprecyzowania.

 06 Anna Gozdek Anna Gozdek - instruktor zajęć plastycznych, warsztatów oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie Edukacji Początkowej i Reedukacji.
Zajmuje się gwaszem, litografią oraz rękodziełem - filcowaniem, szyciem zabawek.
Interesuje się psychologią, sztuką, literaturą, filmem, medycyną naturalną. Lubi cieszące oko przedmioty i piękne wnętrza, wielbicielka herbaty Pu-erh i motta: Zamiast "trzeba było" pomyśl "trzeba będzie".
W MDK prowadzi zajęcia sekcji plastycznych, sekcję "Gadżet", "Warsztaty Działań Twórczych" dla ochockich szkół oraz zajęcia plastyczne w Klubie "Puchatek" dla przedszkolaków.

 07 Anna Gryglewicz

Anna Gryglewiczkoordynator Klubu profilaktyczno-rozwojowego "X", prowadząca Warsztaty Zachowań Konstruktywnych, współprowadząca warsztaty dziennikarskie Redakcji "Korniszona", osoba odpowiedzialna za wydarzenia, imprezy, konkursy oraz działania reklamowe i promocyjne w placówce. 

Nauczyciel mianowany, absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WWSH w Warszawie, ukończyła szkołę Trenerów Dramy "Drama Way" oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu profilaktyki i edukacji. Członek warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Wielbicielka słońca w sercu i pogodzie, otwarta i uśmiechnięta, pełna optymizmu oraz naturalnego zapału do pracy i podejmowania nowych wyzwań. Wierna czytelniczka prasy kobiecej oraz opiniotwórczej, lubiąca dobrą kawę oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego.

 08 Anna Karpinska

Joanna Karpińska - Kierownik działu artystycznego, instruktor zajęć muzycznych oraz musicalowych

Absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów Logopedycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Z wykształcenia pedagog, nauczyciel, dyrygent chóralny i logopeda. Jej pasją jest śpiew – od wielu lat jest aktywną chórzystką Chóru Kameralnego Ars Cantata. Uwielbia podróże, zimowe szaleństwo na nartach i wędrówki po górach. Relaksuje się czytając dobrą książkę i słuchając muzyki. Miłośniczka kotów.
W MDK prowadzi zajęcia wokalne (zespół wokalny Przednutka i Młodzieżowe Studio Piosenki) oraz zajęcia z grupą musicalową. Jest także kierownikiem działu artystycznego MDK.

 

Zofia Koter - instruktor zajęć klubowych oraz komputerowych

Absolwentka Pedagogiki Zdolności i Informatyki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Studiowała grafikę komputerową na wydziale informatyki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.
Pasjonatka jazdy na nartach, reportaży Kapuścińskiego, miłośniczka kultury i języka francuskiego oraz frytek z majonezem ;)
W MDK prowadzi zajęcia z grafiki komputerowej, klubu multimedialnego, jest instruktorem w Klubie profilaktyczno-rozwojowym "X". Jest odpowiedzialna za informację i reklamę, prowadzi stronę internetową
placówki: www.mdkochota.edu.pl

 

Anna Puchalska - instruktor zajęć baletowych oraz w Klubie Puchatek

Emerytowana tancerka. Tańczyła przez 4 lata w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego oraz przez 18 lat w Teatrze "Syrena". Brała udział w programach telewizyjnych, filmach, serialach oraz filmach reklamowych. Kocha sztukę: teatr, taniec, muzykę, malarstwo oraz modę.

W MDK prowadzi zajęcia baletowe.

 09 Agnieszka Sklodowska

Agnieszka Skłodowska - instruktor warsztatów, zajęć klubowych oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogicznego, oraz Podyplomowych Studiów Wychowania Przedszkolnego w Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Instruktor Rekreacji. Z zamiłowania włóczykij, lubi morze i góry a najbardziej bieszczadzkie dziury. Wszystkie kierunki świata nie są jej obce. Ostatnio jej celem była Afryka. Lubi sport, kino rosyjskie i książki podróżnicze. Jej motto w pracy to słowa Janusza Korczaka: „Nie myl dziecka grzecznego z dzieckiem wygodnym”.
W MDK prowadzi Warsztaty Zachowań Bezpiecznych i Konstruktywnych, jest bajarzem i zabawowcem w Klubie "Puchatek" i czaruje w Klubie "X".

14 Ewa MIchalowicz

Ewa Michałowicz - instruktor zajęć teatralnych oraz musicalowych

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej na wydziale aktorskim i Akademii Pedagogiki Specjalnej (pedagogika wczesnoszkolna i animacja społeczno – kulturowa oraz pedagogika kultury z animacją teatru dzieci i młodzieży). Do tej pory uczestniczyła w ponad 30 projektach artystyczno - teatralnych. Występowała między innymi na deskach Sali Kongresowej, Teatru Dramatycznego, Teatru Stara Prochownia, Teatru Praska. Od 2014 roku współpracując z wieloma firmami oraz Ośrodkami Kultury w całej Polsce z powodzeniem prowadzi warsztaty aktorskie oraz obozy artystyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Od 2017 roku jest związana z grupą Fencing Arts, z którą przygotowuje etiudy oraz spektakle z wykorzystaniem walk scenicznych. Zdobyła wiele nagród na międzynarodowych festiwalach teatralno - szermierczych m.in. Nagrodę Specjalną Organizatorów Festiwalu Silver Sword przyznaną przez Instytut Teatralny GITIS w Moskwie (Rosja 2018). W 2018 roku ukończyła dwuletni kurs szermierki artystycznej organizowany za pośrednictwem Polskiej Akademii Broni.

W MDK prowadzi sekcje teatralne oraz współprowadzi formację musicalową.

 10 Anna Szwed Anna Szwed - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota", instruktor zajęć musicalowych oraz dziennikarskich

Absolwentka Uniwersytetu Sofijskiego (filologia słowiańska) i Uniwersytetu Warszawskiego (filologia polska). Nauczyciel i lektor języka polskiego, tłumacz, instruktor teatralny i reżyser spektakli poetyckich, trener ART (Trening Zastępowania Agresji), specjalista terapii uzależnień, po licznych szkoleniach z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania przemocy, twórca i realizator programów profilaktycznych. Wieloletni współpracownik Fundacji Batorego, organizator szkoleń w kraju i za granicą, lektor, redaktor ogólnopolskiego biuletynu „Arka”, koordynator regionalny programu Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowania Rówieśniczego. Kocha książki, zwierzaki, samochody, mazurskie lasy, górskie wędrówki i szum morza. Oraz dom na poddaszu, w którym ciągle spędza zbyt mało czasu.
W MDK prowadzi zajęcia teatralne z grupą musicalową oraz warsztaty dziennikarskie, od 2004 roku tworzy wraz z młodzieżą i wydaje gazetkę dzielnicową – Niezależny Miesięcznik Młodzieży „Korniszon”. W wolnych chwilach także dyrektor MDK ;)

 

Marek Tarnowski -  instruktor zajęć muzycznych oraz musicalowych

Akordeonista, kompozytor, aranżer.
Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Studiował również w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Na szczególne uwzględnienie zasługuje otwartość Marka Tarnowskiego na nowe formy wyrazu, która wyraża się poprzez łączenie brzmienia akordeonu akustycznego z brzmieniami syntetycznymi. Wynikiem tego jest debiutancki album zespołu DWOOTHO, którego jest współtwórcą. Ponadto Marek Tarnowski jest zapraszany do współpracy z takimi artystami jak: Marek Dyjak, Marek Raduli, Zbigniew Namysłowski, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Pako Sarr, Izabela Trojanowska, Krzystof K.A.S.A. Kasowski.
Wielokrotnie brał udział w nagraniach jako muzyk sesyjny m. in. :
Reni Jusis - "Iluzjon cz I" 2009
Marek Dyjak - "Teraz" 2010 , „Kobiety“ 2013
Irena Santor „Kręci Mnie Ten Świat“ 2010

 11 Anna Wielgo

Anna Wielgo - Kierownik działu imprez, instruktor warsztatów, zajęć sportowych oraz klubowych

Absolwentka warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor sportu i rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona. Miłośniczka białego szaleństwa na jednej desce. Latem jeździ na rowerze oraz pływa kajakiem. Nie stroni od sportów ekstremalnych. Ostatnio zabiegana na korcie do squasha.
W MDK prowadzi zajęcia sportowe (samoobrona, aeroboxing, tenis stołowy) oraz warsztaty profilaktyczne, koordynuje program liderski MOPR. Jest także kierownikiem działu imprez i zajęć klubowych.

 12 Joanna Wisniewska

Joanna Wiśniewska - instruktor zajęć klubowych oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej i resocjalizacji. Pomaga rozwiązywać duże i małe problemy, uwielbia rozmowy z dziećmi. Amatorka szarlotki, kolekcjonerka aniołów.
W MDK od kilku lat prowadzi profilaktyczny Klub „X” i zajmuje się organizowaniem imprez w MDK – m.in. akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”, WOŚP, obozów letnich i in.

   
 .....................................  
   
   

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

 • Opublikowano: piątek, 16, Grudnia 2016 11:46
 • Odsłony: 11804

Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”, od lat trwale wpisany w krajobraz i przestrzeń kulturalną dzielnicy, skupia dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat, oferując różnorodne formy zajęć stałych oraz liczne imprezy i konkursy.

Od roku 2010 placówka mieści się w nowoczesnym budynku, co pozwala na rozwijanie oferty i coraz bardziej atrakcyjnych form pracy, a obecnie zaprasza też do nowego lokalu przy Placu Baśniowym

Wszystkie zajęcia, w MDK są bezpłatne, prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli-instruktorów, pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, umiejętności, wrażliwość artystyczną i osobowość,  są także doskonałą formą zagospodarowania wolnego od szkoły czasu w bezpiecznym miejscu i ciepłej atmosferze.

Placówka rozwija też aktywną działalność w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych młodych ludzi i przeciwdziałania patologiom społecznym. Służą temu m.in. zajęcia Klubu „X” – środowiskowego klubu profilaktyczno-rozwojowego dla dzieci i młodzieży z ochockich szkół oraz realizowany przez grupę Wolontariatu Młodzieżowego program Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze, skupiający liderów młodzieżowych z różnych szkół, placówek i środowisk. MDK współpracuje z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, organizując liczne imprezy i letnie obozy profilaktyczno-artystyczne. Prowadzi także zajęcia specjalistyczne w ramach corocznych akcji „Zima w mieście” i „Lato w mieście”.

 

Jeśli szukasz ciekawych zajęć i chcesz się rozwijać poznając interesujących ludzi - przyjdź do nas!

Zajęcia w placówce odbywają się:

od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00
w soboty  w godz. 9:00 – 14:00

Władze

 • Opublikowano: wtorek, 19, Kwietnia 2016 18:27
 • Odsłony: 3236

Dyrektor: Anna Szwed

Kierownik Pracowni Dydaktycznej: Anna Wielgo

Kierownik Pracowni Artystycznej: Joanna Karpińska

Sekretariat: Ewa Krawczyk

TWÓJ 1% MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT!

 • Opublikowano: poniedziałek, 13, Kwietnia 2015 21:15
 • Odsłony: 2924

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, działającej głównie na terenie dzielnicy Ochota. Współtworzą ją ludzie, których znacie: nauczyciele, instruktorzy i wychowawcy Młodzieżowego Domu Kultury, ci, którym ufacie, którym na co dzień powierzacie swoje dzieci.

Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii (KRS 0000395029) w Warszawie działa na rzecz dzieci i młodzieży, a więc także – kształtowania oblicza naszego przyszłego społeczeństwa, które dzisiejsi młodzi będą już niedługo tworzyć.

Czytaj więcej...

Konkursy

 • Opublikowano: poniedziałek, 09, Grudnia 2013 13:16
 • Odsłony: 6156

Konkursy organizowane w Młodzieżowym Domu Kultury:

Corocznie organizujemy dwa interdyscyplinarne konkursy dzielnicowe:

Pozostałe konkursy:
 • Konkurs Moja Zabawka tradycyjny od wielu lat coroczny konkurs o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, w którym młodzi artyści tworzą różnego rodzaju zabawki według autorskich pomysłów, w kategoriach: ogólnej, profilaktycznej, terapeutycznej i specjalnej (określanej co roku zależnie od aktualnych wydarzeń i rocznic). Konkurs rozwija nie tylko zdolności artystyczne, manualne i kreatywność młodych twórców, ale także wrażliwość, empatię i ciekawość poznawczą. Całoroczne wystawy pokonkursowe można oglądać w holu Młodzieżowego Domu Kultury.
 • Konkurs recytatorski "MÓWIDŁO"

Konkursy wewnętrzne:

Uczestnicy wszystkich sekcji Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota" mają możliwość zaprezentowania się w środowisku i zdobywania nagród w licznych konkursach, w których placówka uczestniczy i które sama organizuje. Wszyscy też mają szansę zdobywania Nagród Miesiąca w trwającym cały rok konkursie wewnętrznym , którego podsumowaniem jest przyznawana w czerwcu najaktywniejszym uczestnikom Nagroda Roku.


Identyfikacja wizualana

 • Opublikowano: wtorek, 05, Listopada 2013 22:11
 • Odsłony: 4454

Logotyp Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota" w Warszawie jest znakiem obowiązującym, którego zadaniem jest identyfikacja placówki.

Podkategorie

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT

Polecamy

showMiasto Stołeczne Warszawa
http://www.um.warszawa.pl

showUrząd Dzielnicy Ochota
http://www.urzadochota.waw.pl

show Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii
http://www.ptzn.org.pl

show Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie
http://www.ptzn-waw.org

KONTAKT

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa

tel: 22 822 28 95 (godz: 9:00 - 17:00)
kom: 696 112 560 (godz: 9:00 - 17:00)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 000959317
NIP: 526-25-90-867