Znajdź nas na Facebooku!

O NAS

Rada Pedagogiczna

 • Opublikowano: wtorek, 27 grudzień 2016 10:20
 • Odsłony: 14002

 

01 Magda Baranowska

 

Magdalena Baranowska - instruktor zajęć tanecznych, ogólnorozwojowych oraz musicalowych

Absolwentka Kulturoznawstwa (spec. krytyka i promocja sztuk plastycznych) i kierunku Animator i Menedżer Kultury (spec. taniec). Ukończyła także Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny (spec. taniec współczesny) w Krakowie oraz kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w Reebok University. Miłośniczka intensywnych kolorów, książek, seriali i jesiennego szurania w liściach.

W MDK prowadzi zajęcia taneczne dla najmłodszych (Klub Puchatek oraz Taneczny RozpląTANIEC), zajęcia wprowadzające dzieci w świat sztuki – Kreatywne Figle Migle, pracuje również z zespołami: Taneczny Starter, Strefa Rytmu oraz Grupą Musicalową Dream Team.

 

 02 Katarzyna Barczewska  

Katarzyna Barczewska - instruktor zajęć plastycznych oraz warsztatów

Absolwentka warszawskiej ASP. Dyplom na Wydziale Malarstwa, aneks do dyplomu z litografii na Wydziale Grafiki. Zajmuje się malarstwem olejnym, gwaszem, rysunkiem, akwarelą, batikiem. Interesuje się sztuką, literaturą, urządzaniem wnętrz, kocha góry i podróże.
W MDK prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym w sekcjach: Malarstwo, ArtBałagan, Sekcja plastyczna, Akademia Plastyczna oraz warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów.

  03 Gosia Bartecka  

Gosia Bartecka - instruktor zajęć tanecznych oraz musicalowych

Instruktor tańca hip - hop. Osoba młoda, energiczna, z wielkim zapałem do pracy i ogromną pasją do tańca. Stale rozwija się i uczestniczy w międzynarodowych warsztatach tanecznych a na co dzień trenuje w hip-hopowe ekipie "BEEAH*". Brała udział w projektach takich jak Euro 201 oraz Hip Hop Groove festival 2012. W przyszłości zamierza sama stworzyć projekt światowej rangi.
W MDK prowadzi zajęcia taneczne w grupie musicalowej „Dream Team” oraz w zespołach: Taneczna strefa malucha, Strefa rytmu, Strefa Tańca, 5.Strefa.

  22 Elżbieta Cieslak 

Elżbieta Cieślak - instruktor zajęć artystycznych

Absolwentka Instytutu sztuki na Akademii Świętokrzyskiej, dyplom z grafiki warsztatowej, podyplomowych studiów na kierunku nauczanie techniki. Z zawodu kowal, metaloplastyk.Pasjonuje się szeroko pojętym rękodziełem a w szczególności hafciarstwem i makramą. W MDK prowadzi zajęcia „DIY zrób to sam”, „Makrama i tkactwo”, „Recyklingowe Eko-cuda”’ oraz „Pracownię Ciuszek”.

  

06 Anna Gozdek 

Anna Gozdek - instruktor zajęć plastycznych, warsztatów oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie Edukacji Początkowej i Reedukacji.
Zajmuje się gwaszem, litografią oraz rękodziełem - filcowaniem, szyciem zabawek.
Interesuje się psychologią, sztuką, literaturą, filmem, medycyną naturalną. Lubi cieszące oko przedmioty i piękne wnętrza, wielbicielka herbaty Pu-erh i motta: Zamiast "trzeba było" pomyśl "trzeba będzie".
W MDK prowadzi zajęcia sekcji plastycznych, sekcję "Gadżet", "Warsztaty Działań Twórczych" dla ochockich szkół oraz zajęcia plastyczne w Klubie "Puchatek" dla przedszkolaków.

  08 Joanna Karpinska

 

Joanna Karpińska - Kierownik działu artystycznego, instruktor zajęć muzycznych oraz musicalowych

Absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów Logopedycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Z wykształcenia pedagog, nauczyciel, dyrygent chóralny i logopeda. Jej pasją jest śpiew – od wielu lat jest aktywną chórzystką Chóru Kameralnego Ars Cantata. Uwielbia podróże, zimowe szaleństwo na nartach i wędrówki po górach. Relaksuje się czytając dobrą książkę i słuchając muzyki. Miłośniczka kotów.
W MDK prowadzi zajęcia wokalne (zespół wokalny Przednutka i Młodzieżowe Studio Piosenki) oraz zajęcia z grupą musicalową. Jest także kierownikiem działu artystycznego MDK.

 23 Zofia Koter 

Zofia Koter - instruktor zajęć komputerowych

Absolwentka Pedagogiki Zdolności i Informatyki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Studiowała grafikę komputerową na wydziale informatyki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.
Pasjonatka jazdy na nartach, reportaży Kapuścińskiego, miłośniczka kultury i języka francuskiego oraz frytek z majonezem ;)
W MDK prowadzi zajęcia z kodowania w sekcjach Laboratoria komputerowe. Jest odpowiedzialna za informację i reklamę, prowadzi stronę internetową
placówki: www.mdkochota.edu.pl

  14 Ewa MIchalowicz  

Ewa Michałowicz - instruktor zajęć teatralnych oraz musicalowych

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej na wydziale aktorskim i Akademii Pedagogiki Specjalnej (pedagogika wczesnoszkolna i animacja społeczno – kulturowa oraz pedagogika kultury z animacją teatru dzieci i młodzieży). Do tej pory uczestniczyła w ponad 30 projektach artystyczno - teatralnych. Występowała między innymi na deskach Sali Kongresowej, Teatru Dramatycznego, Teatru Stara Prochownia, Teatru Praska. Od 2014 roku współpracując z wieloma firmami oraz Ośrodkami Kultury w całej Polsce z powodzeniem prowadzi warsztaty aktorskie oraz obozy artystyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Od 2017 roku jest związana z grupą Fencing Arts, z którą przygotowuje etiudy oraz spektakle z wykorzystaniem walk scenicznych. Zdobyła wiele nagród na międzynarodowych festiwalach teatralno - szermierczych m.in. Nagrodę Specjalną Organizatorów Festiwalu Silver Sword przyznaną przez Instytut Teatralny GITIS w Moskwie (Rosja 2018). W 2018 roku ukończyła dwuletni kurs szermierki artystycznej organizowany za pośrednictwem Polskiej Akademii Broni.

W MDK prowadzi sekcje teatralne oraz współprowadzi formację musicalową.

  24 Anna Pustelniak  

Anna Pustelniak - instruktor zajęć klubowych oraz warsztatowych

Z wykształcenia pedagog, kryminolog, trener umiejętności społecznych oraz specjalista w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na co dzień pracuje w szkole na stanowisku nauczyciela współorganizującego kształcenie oraz w MDK "Ochota", w którym działa z dziećmi i młodzieżą podczas warsztatów zachowań bezpiecznych, warsztatów dziennikarskich "Korniszon" oraz w Klubie profilaktyczno-rozwojowym "X". Prywatnie pasjonatka podróży małych i dużych. W równym stopniu lubi zdobywać górskie szczyty jak i spacerować brzegiem morza.

  09 Agnieszka Sklodowska  

Agnieszka Skłodowska - instruktor warsztatów, zajęć klubowych oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogicznego, oraz Podyplomowych Studiów Wychowania Przedszkolnego w Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Instruktor Rekreacji. Z zamiłowania włóczykij, lubi morze i góry a najbardziej bieszczadzkie dziury. Wszystkie kierunki świata nie są jej obce. Ostatnio jej celem była Afryka. Lubi sport, kino rosyjskie i książki podróżnicze. Jej motto w pracy to słowa Janusza Korczaka: „Nie myl dziecka grzecznego z dzieckiem wygodnym”.
W MDK prowadzi Warsztaty Zachowań Bezpiecznych i Konstruktywnych, jest bajarzem i zabawowcem w Klubie "Puchatek" i czaruje w Klubie "X".

  21 Wiktor Szochner  

Wiktor Szochner - instruktor zajęć szachowych oraz językowych

Magister filologii angielskiej oraz instruktor szachów Polskiego Związku Szachowego..


10 Anna Szwed

 

Anna Szwed - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota", instruktor zajęć musicalowych oraz dziennikarskich

Absolwentka Uniwersytetu Sofijskiego (filologia słowiańska) i Uniwersytetu Warszawskiego (filologia polska). Nauczyciel i lektor języka polskiego, tłumacz, instruktor teatralny i reżyser spektakli poetyckich, trener ART (Trening Zastępowania Agresji), specjalista terapii uzależnień, po licznych szkoleniach z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania przemocy, twórca i realizator programów profilaktycznych. Wieloletni współpracownik Fundacji Batorego, organizator szkoleń w kraju i za granicą, lektor, redaktor ogólnopolskiego biuletynu „Arka”, koordynator regionalny programu Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowania Rówieśniczego. Kocha książki, zwierzaki, samochody, mazurskie lasy, górskie wędrówki i szum morza. Oraz dom na poddaszu, w którym ciągle spędza zbyt mało czasu.
W MDK prowadzi zajęcia teatralne z grupą musicalową oraz warsztaty dziennikarskie, od 2004 roku tworzy wraz z młodzieżą i wydaje gazetkę dzielnicową – Niezależny Miesięcznik Młodzieży „Korniszon”. W wolnych chwilach także dyrektor MDK ;)   

 

   

 

Marek Tarnowski -  instruktor zajęć muzycznych oraz musicalowych

Akordeonista, kompozytor, aranżer.
Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Studiował również w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Na szczególne uwzględnienie zasługuje otwartość Marka Tarnowskiego na nowe formy wyrazu, która wyraża się poprzez łączenie brzmienia akordeonu akustycznego z brzmieniami syntetycznymi. Wynikiem tego jest debiutancki album zespołu DWOOTHO, którego jest współtwórcą. Ponadto Marek Tarnowski jest zapraszany do współpracy z takimi artystami jak: Marek Dyjak, Marek Raduli, Zbigniew Namysłowski, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Pako Sarr, Izabela Trojanowska, Krzystof K.A.S.A. Kasowski.
Wielokrotnie brał udział w nagraniach jako muzyk sesyjny m. in. :
Reni Jusis - "Iluzjon cz I" 2009
Marek Dyjak - "Teraz" 2010 , „Kobiety“ 2013
Irena Santor „Kręci Mnie Ten Świat“ 2010

   11 Anna Wielgo

  

Anna Wielgo - Kierownik działu imprez, instruktor warsztatów, zajęć sportowych

Absolwentka warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor sportu i rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona. Miłośniczka białego szaleństwa na jednej desce. Latem jeździ na rowerze oraz pływa kajakiem. Nie stroni od sportów ekstremalnych. Ostatnio zabiegana na korcie do squasha.
W MDK prowadzi zajęcia sportowe (samoobrona, aeroboxing, tenis stołowy) oraz warsztaty profilaktyczne, koordynuje program liderski MOPR. Jest także kierownikiem działu imprez i zajęć klubowych.

20 Lukasz Wilma

 

Łukasz Wilma - instruktor zajęć baletowych

Ukończył Akademie Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno aktorskim, ze specjalizacją choreografia i techniki tańca. Karierę zawodową rozpoczynał w Balecie Dworskim „Cracovia Danza” w Krakowie, następnie w latach 2011-2018 był tancerzem Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. W latach 2018-2019 współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie występując jako tancerz w spektaklu „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jana Szurmieja. Występował na najważniejszych scenach w kraju, m.in. Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Narodowy w Krakowie, Opera Śląska, Opera Bydgoska, Filharmonia Rzeszowska, Teatr Słowackiego w Krakowie, Teatr Śląski w Katowicach, Sala Kongresowa, jak i poza jego granicami m.in. USA, Francja, Norwegia, Słowacja, Macedonia, Serbia, Węgry. Prowadzi warsztaty i projekty edukacyjne z polskich tańców ludowych i narodowych. Współpracuje z Teatrem Tańca Amatum, specjalizującym się w tańcach dworskich, odtwarzanych na podstawie traktatów historycznych. Obecnie wykładowca przedmiotu Tańce polskie na wydziale sztuk scenicznych w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W MDK prowadzi zajęcia baletówe oraz sekcję Tańce polskie.

 

 12 Joanna Wisniewska

Joanna Wiśniewska - instruktor zajęć klubowych oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej i resocjalizacji. Pomaga rozwiązywać duże i małe problemy, uwielbia rozmowy z dziećmi. Amatorka szarlotki, kolekcjonerka aniołów.
W MDK od kilku lat prowadzi profilaktyczny Klub „X” i zajmuje się organizowaniem imprez w MDK – m.in. akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”, WOŚP, obozów letnich i in.

   
 .....................................  
   
   

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

 • Opublikowano: piątek, 16 grudzień 2016 11:46
 • Odsłony: 16959

Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”, od lat trwale wpisany w krajobraz i przestrzeń kulturalną dzielnicy, skupia dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat, oferując różnorodne formy zajęć stałych oraz liczne imprezy i konkursy.

Od roku 2010 placówka mieści się w nowoczesnym budynku, co pozwala na rozwijanie oferty i coraz bardziej atrakcyjnych form pracy, a obecnie zaprasza też do nowego lokalu przy Placu Baśniowym

Wszystkie zajęcia, w MDK są bezpłatne, prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli-instruktorów, pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, umiejętności, wrażliwość artystyczną i osobowość,  są także doskonałą formą zagospodarowania wolnego od szkoły czasu w bezpiecznym miejscu i ciepłej atmosferze.

Placówka rozwija też aktywną działalność w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych młodych ludzi i przeciwdziałania patologiom społecznym. Służą temu m.in. zajęcia Klubu „X” – środowiskowego klubu profilaktyczno-rozwojowego dla dzieci i młodzieży z ochockich szkół oraz realizowany przez grupę Wolontariatu Młodzieżowego program Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze, skupiający liderów młodzieżowych z różnych szkół, placówek i środowisk. MDK współpracuje z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, organizując liczne imprezy i letnie obozy profilaktyczno-artystyczne. Prowadzi także zajęcia specjalistyczne w ramach corocznych akcji „Zima w mieście” i „Lato w mieście”.

 

Jeśli szukasz ciekawych zajęć i chcesz się rozwijać poznając interesujących ludzi - przyjdź do nas!

Zajęcia w placówce odbywają się:

od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00
w soboty  w godz. 9:00 – 14:00

Władze

 • Opublikowano: wtorek, 19 kwiecień 2016 18:27
 • Odsłony: 4170

Dyrektor: Anna Szwed

Kierownik Pracowni Dydaktycznej: Anna Wielgo

Kierownik Pracowni Artystycznej: Joanna Karpińska

Sekretariat: Ewa Krawczyk

TWÓJ 1% MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT!

 • Opublikowano: poniedziałek, 13 kwiecień 2015 21:15
 • Odsłony: 3765

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, działającej głównie na terenie dzielnicy Ochota. Współtworzą ją ludzie, których znacie: nauczyciele, instruktorzy i wychowawcy Młodzieżowego Domu Kultury, ci, którym ufacie, którym na co dzień powierzacie swoje dzieci.

Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii (KRS 0000395029) w Warszawie działa na rzecz dzieci i młodzieży, a więc także – kształtowania oblicza naszego przyszłego społeczeństwa, które dzisiejsi młodzi będą już niedługo tworzyć.

Czytaj więcej...

Konkursy

 • Opublikowano: poniedziałek, 09 grudzień 2013 13:16
 • Odsłony: 6966

Konkursy organizowane w Młodzieżowym Domu Kultury:

Corocznie organizujemy dwa interdyscyplinarne konkursy dzielnicowe:

Pozostałe konkursy:
 • Konkurs Moja Zabawka tradycyjny od wielu lat coroczny konkurs o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, w którym młodzi artyści tworzą różnego rodzaju zabawki według autorskich pomysłów, w kategoriach: ogólnej, profilaktycznej, terapeutycznej i specjalnej (określanej co roku zależnie od aktualnych wydarzeń i rocznic). Konkurs rozwija nie tylko zdolności artystyczne, manualne i kreatywność młodych twórców, ale także wrażliwość, empatię i ciekawość poznawczą. Całoroczne wystawy pokonkursowe można oglądać w holu Młodzieżowego Domu Kultury.
 • Konkurs recytatorski "MÓWIDŁO"

Konkursy wewnętrzne:

Uczestnicy wszystkich sekcji Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota" mają możliwość zaprezentowania się w środowisku i zdobywania nagród w licznych konkursach, w których placówka uczestniczy i które sama organizuje. Wszyscy też mają szansę zdobywania Nagród Miesiąca w trwającym cały rok konkursie wewnętrznym , którego podsumowaniem jest przyznawana w czerwcu najaktywniejszym uczestnikom Nagroda Roku.


Identyfikacja wizualana

 • Opublikowano: wtorek, 05 listopad 2013 22:11
 • Odsłony: 5350

Logotyp Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota" w Warszawie jest znakiem obowiązującym, którego zadaniem jest identyfikacja placówki.

Podkategorie

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT