Znajdź nas na Facebooku!

PLASTYCZNE

Pracownia „Ciuszek” – kreatywne przeróbki

 • Opublikowano: środa, 24 sierpień 2022 10:51
 • Odsłony: 769

Instruktor: Elżbieta Cieślak-Dworzyńska
Zajęcia: piątek 15.45-18.00
Wiek: 10-18 lat
Sala: sala plastyczna

Każdy w domu ma w swojej szafie niepotrzebne lub znoszone ubrania, z którymi nie możemy się rozstać. Już czas przewietrzyć nasze szafy, a starym ubraniom nadać nowy kształt. Stare spodnie uczestnicy zajęć zmienią w spódnicę, torbę albo pufę. Znoszone koszulki przerobią na dywanik łazienkowy, a koszulę taty w bluzkę. Aby tego dokonać nauczą się korzystać ze swojej wyobraźni i kreatywności, a przede wszystkim z maszyny do szycia i nożyczek.

Makrama i tkactwo

 • Opublikowano: środa, 24 sierpień 2022 10:49
 • Odsłony: 817

Instruktor: Elżbieta Cieślak-Dworzyńska
Zajęcia: wtorek 18.00-19.30
Wiek: 9-18 lat
Sala: sala 108


Jeśli potrafisz za pomocą sznurowadła, aby potrafisz zrobić makramę Na zajęciach, warsztaty naprawcze, uczestnicy, którzy mają zrobić dekoracje, które ozdobią ściany ich domów. Występują również świeczniki, koszyczki, ramki na zdjęcia, a nawet biżuterię. Wzajemnie się z makramą czyli techniką sprzątem oraz z tkactwem, które zauroczy każdegorią barw. Zajęcia rozwijają zdolności manualne, kreatywność oraz cierpliwość.

wtorek 18.00-19.30

 

DIY – zrób to sam

 • Opublikowano: środa, 24 sierpień 2022 10:45
 • Odsłony: 735

Instruktor: Elżbieta Cieślak-Dworzyńska
Zajęcia: piątek 14.00-15.30
Wiek: 8-17 lat
Sala: sala plastyczna

Zajęcia przeznaczone są dla pasjonatów majsterkowania i prac ręcznych. Wykonamy  ruchome zabawki, gry i inne ciekawe konstrukcje.  Zapoznamy się między innymi  z prostymi zasadami mechaniki, obróbką drewna, pracą z użyciem drutu, kartonu i klejem na gorąco. Przede wszystkim będziemy rozwijać zdolności manualne, logiczne myślenie, wyobraźnię i kreatywność, a to wszystko poprzez zabawę w miłej atmosferze.

piątek 14.00-15.30

ARCHI-INSPIRACJE PLUS

 • Opublikowano: poniedziałek, 30 sierpień 2021 17:59
 • Odsłony: 1139

Instruktor: Kamila Wejcman, Anna Gozdek
Zajęcia: poniedziałek 17.30-19.00
Wiek: 8-14 lat
Sala: sala plastyczna

Zajęcia architektoniczne, mające na celu: rozbudzenie wrażliwości na otaczającą przestrzeń, rozwijanie zdolności manualnych, poznanie podstawowych pojęć związanych z architekturą (bryła- kształt przestrzenny, konstrukcja, materiał, światło, kolor, moduł, akcent, faktura), poznanie podstawowych pojęć związanych z urbanistyką (miasto i jego przestrzenie publiczne: ulica, plac, ogród, co to jest ład przestrzenny), rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez makiety inspirowane dziełami współczesnych architektów, rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez makiety małych form architektonicznych np. mój wymarzony pokój, domek na drzewie, dom dla lalek lub inna przestrzenna zabawka.

RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY

 • Opublikowano: sobota, 01 wrzesień 2018 11:36
 • Odsłony: 2774

Instruktor: Kamila Wejcman
Zajęcia: piątek 17.30-19.45
Wiek: 12-18 lat
Sala: sala plastyczna

Nauka podstaw rysunku perspektywicznego czyli sztuki odtwarzania na płaszczyźnie otaczającej nas wielowymiarowej przestrzeni, perspektywa jedno i dwuzbiegowa, rysowanie prostych brył i zestawów brył w perspektywie, rysowanie martwej natury, rysunki elementów budowlanych i obiektów architektonicznych, światłocień, oddanie struktury materiału.

ARCHI-INSPIRACJE

 • Opublikowano: sobota, 01 wrzesień 2018 11:35
 • Odsłony: 2854

Instruktor: Kamila Wejcman, Anna Gozdek
Zajęcia: wtorek 15.30-17.00
Wiek: 8-14 lat
Sala: sala plastyczna


Zajęcia architektoniczne, mające na celu: rozbudzenie wrażliwości na otaczającą przestrzeń, rozwijanie zdolności manualnych, poznanie podstawowych pojęć związanych z architekturą (bryła- kształt przestrzenny, konstrukcja, materiał, światło, kolor, moduł, akcent, faktura), poznanie podstawowych pojęć związanych z urbanistyką (miasto i jego przestrzenie publiczne: ulica, plac, ogród, co to jest ład przestrzenny), rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez makiety inspirowane dziełami współczesnych architektów, rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez makiety małych form architektonicznych np. mój wymarzony pokój, domek na drzewie, dom dla lalek lub inna przestrzenna zabawka

SEKCJA ”GADŻET”

 • Opublikowano: czwartek, 20 kwiecień 2017 21:42
 • Odsłony: 3456

Instruktor:  Anna Gozdek, Kamilla Wejcman
Zajęcia:
grupa I: poniedziałek 15.45-17.15
grupa II: czwartek 17.05-18.35
Wiek: 8-16 lat
Sala: sala plastyczna

Zajęcia rozwijające umiejętności manualne i zdobnicze - tworzenie ozdób, biżuterii, upominków, przytulanek, zabawek, pacynek, ramek itp. z wykorzystaniem różnych materiałów (m. in. filcu, skrawków tkanin, polaru, włóczki, cekinów, koralików, muliny, kordonka, sznurka). Uczestnicy przygotowują prace na konkurs "Moja zabawka".
Dzieci na zajęciach zapoznają się z technikami rękodzielniczymi. Podczas zajęć rozwijają pomysłowość, umiejętność samodzielnego wykonywania projektów. Ponadto doskonalą umiejętność wyszywania, szycia ręcznego, dekorowania, haftowania.

Artbałagan

 • Opublikowano: poniedziałek, 18 listopad 2013 22:52
 • Odsłony: 6226

Instruktorzy:  Katarzyna Barczewska, Anna Gozdek
Zajęcia: środa 15.30-17.00
Wiek: 8-16 lat
Sala: sala plastyczna

Na zajęciach ArtBałaganu dzieci zapoznają się z różnorodnymi narzędziami plastycznymi i technikami rękodzielniczymi takimi jak: batik, mozaika, szycie, haft, filcowanie, decoupage, wykonują biżuterię i gadżety z różnych materiałów. Zajęcia rozwijają zdolności manualne, koncentrację, wyobraźnię plastyczną, kreatywność, wrażliwość i poczucie estetyki.
Poprzez możliwość kontaktu z różnym tworzywem uczestnicy uczą się twórczo wykorzystywać materiały, przez co nabywają swobody w operowaniu wieloma technikami.
Wykonane przez uczestników prace prezentowane są na wystawach na terenie MDK oraz biorą udział w konkursach plastycznych.

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT