Grupa teatralna "Demo"

instruktor: Ewa Michałowicz
zajęcia: poniedziałek 15.45-17.15
wiek: 7-12 lat
sala:  sala widowiskowa

Grupa teatralna DEMO to teatr dzieci - amatorów spędzających czas alternatywnie odkrywając świat poprzez teatralne działania. Instruktor jest przewodnikiem, a najmłodsi w sposób naturalny przekuwają swoje marzenia na teatralną rzeczywistość.
DEMO to miejsce twórczych poszukiwań, miejsce spotkania z drugą osobą, bezpieczna przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania ze sobą i widzem oraz tym, co nieznane.
Tu zasadnicze znaczenie tkwi w procesie przygotowania, nie w efekcie końcowym.
Materiałem do pracy są teksty, wiersze, bajki i scenariusze dla dzieci oraz zabawy, wydarzenia z życia dziecka (dom, podwórko, szkoła).
Najmłodsi mają wpływ na to, nad jaką formą teatralną, tekstem czy problemem pracują, są uczone samodzielnego działania, pełnią rolę reżysera, aktora i scenografa. To, co uda im się stworzyć, jest formą ich wypowiedzi.

Nazwę grupy wymyślili uczestnicy zajęć:
DEMO w ich tłumaczeniu pochodzi od słowa "demolka" tj. twórcza "rozróba"/starcie na scenie.
DEMO w tłumaczeniu instruktora oznacza zwiastun twórczych możliwości, początek teatralnych przygód, promocja kreatywnych działań mająca zachęcać do spędzania tak wolnego czasu.

Na zajęcia uczestnicy przynoszą strój na zmianę - czarny/ciemny , którego nie będzie szkoda jeśli się pogniecie lub pobrudzi (długie spodnie i bluzka na długi rękaw) oraz miękkie obuwie (mogą być baletki).