Sekcja samoobrony z elementami sportów walki

Instruktor:  Anna Wielgo
Zajęcia:
grupa I: poniedziałek, środa 16.30-17.15
grupa II: poniedziałek, środa 17.30-18.15
Wiek: 8-16 lat
Sala: sala sportowa

Wszechstronny profil ćwiczeń dostosowany jest do wieku ćwiczących. Wykorzystywane są elementy boksu, karate, aikido i innych sportów i sztuk walki). Akcentowane jest kształtowanie umiejętności taktycznych i technicznych oraz umiejętności samoobrony dostosowanych do wieku i możliwości ćwiczącego, również z użyciem specjalistycznego sprzętu takich jak tarcze, łapy, rękawice itp. Jest to całościowy program treningowy, w którym podstawy, ruch, stabilizacja, koordynacja, równowaga, koncentracja i odprężenie płyną z treningów sportów walki. Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej. Swobodna atmosfera i bezpośredni kontakt z rówieśnikami, jak również równoczesne ustalanie i egzekwowanie zasad i dyscypliny pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny.

W celu poprawy sprawności fizycznej, poza umiejętnościami samoobrony duży nacisk na zajęciach stawiany jest na rozwój cech motorycznych. Wiele ćwiczeń poświęconych jest poprawie siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej, gibkości, szybkości, zręczności. To cechy przydatne przez całe życie w utrzymaniu formy, a w połączeniu z aktywnym trybem życia - lepszego stanu zdrowia.
Zajęcia praktyczne uzupełniane są również wiedzą teoretyczną dotyczącą umiejętności reagowania na zaczepki, kontroli złości, gniewu, wyrażania niezadowolenia czy zwyczajnie swojego zdania.