Nie jest najważniejsze, abyś był lepszy od innych. Ważne jest, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.
Mahatma Ghandi

KALENDARZ WYDARZEN

Znajdź nas na Facebooku!

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

• Opublikowano: piątek, 16, Grudnia 2016 11:46
  • Odsłony: 1738

Wszystkie zajęcia, w MDK są bezpłatne, prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli-instruktorów, pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, umiejętności, wrażliwość artystyczną i osobowość, są także doskonałą formą zagospodarowania wolnego od szkoły czasu w bezpiecznym miejscu i ciepłej atmosferze.

Oferta programowa MDK na rok szkolny 2016/2017 obejmuje zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne, muzyczne, sportowe, komputerowe, warsztatowe i klubowe.

Sekcje taneczne oferują naukę różnorodnych stylów tańca dla różnych grup wiekowych oraz wspólne tworzenie choreografii i występy w zespołach tanecznych, a także zajęcia baletowe na różnych poziomach zaawansowania.

W placówce działa też od lat liczna formacja musicalowa "Dream Team", która corocznie tworzy i wielokrotnie wystawia dziecięce widowisko muzyczne, cieszące się niezmiennie wielkim uznaniem widowni.

W sekcjach plastycznych MDK młodzi artyści zgłębiają tajniki różnych, także niekonwencjonalnych technik (malarstwo, rysunek, batik, malowanie na jedwabiu, filcowanie, maski gipsowe, projektowanie biżuterii i innych gadżetów artystycznych i in.).

Grupa teatralna LUSTERKO oferuje doskonalenie warsztatu scenicznego, otwarcie i uwrażliwienie na kontakt z partnerem i grupą, a przede wszystkim pracę nad spektaklami teatralnymi – wszystko to poprzez praktyczne ćwiczenia i dobrą zabawę. Uczestnicy poznają różne techniki teatralne, zajęcia rozwijają wyobraźnię, pomagają w przełamywaniu nieśmiałości i tremy, uczą konstruowania roli oraz rozumienia i świadomego używania emocji.

Sekcje muzyczne oferują naukę gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych, gitarze i bębnach djembe oraz rozwijanie umiejętności wokalnych w dziecięcym zespole „Przednutka” i Młodzieżowym Studiu Piosenki.

W nowocześnie wyposażonej pracowni komputerowej prowadzone są zajęcia multimedialne oraz grafika komputerowa.

Na zajęciach dziennikarskich wychowankowie sami tworzą i wydają znane w dzielnicy i Warszawie czasopismo – Niezależny Miesięcznik Młodzieży w Każdym Wieku „Korniszon”.

Sekcje sportowe obejmują zajęcia samoobrony z elementami sportów walki, tenis stołowy, gry zespołowe oraz imprezy sportowo-rekreacyjne.

Nowością będą zajęcia FIT Dance - ćwiczenia ogólnorozwojowe z prostymi elementami choreografii.

Najmłodszym proponujemy codzienne zajęcia ogólnorozwojowe, manualne i artystyczne w Klubie „Puchatek” oraz Akademię Taneczną Malucha.

Grupom szkolnym oferujemy warsztaty profilaktyczno-rozwojowe i artystyczne, w których corocznie uczestniczy wiele szkół z terenu dzielnicy i Warszawy.

Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”, od ponad 50 lat trwale wpisany w krajobraz i przestrzeń kulturalną dzielnicy, skupia dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat, oferując różnorodne formy zajęć stałych oraz liczne imprezy i konkursy. Od roku 2010 placówka mieści się w pięknym nowoczesnym budynku, co pozwala na rozwijanie oferty i coraz bardziej atrakcyjnych form pracy. Wszystkie zajęcia, w MDK są bezpłatne, prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli-instruktorów, pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, umiejętności, wrażliwość artystyczną i osobowość, są także doskonałą formą zagospodarowania wolnego od szkoły czasu w bezpiecznym miejscu i ciepłej atmosferze.

Jeśli szukasz ciekawych zajęć i chcesz się rozwijać poznając interesujących ludzi - przyjdź do nas!

Zajęcia w placówce odbywają się:

od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00
w soboty  w godz. 9:00 – 14:00

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
OBOZY