Znajdź nas na Facebooku!

IMPREZY

Wyniki etapu dzielnicowego 46. Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota”

 • Opublikowano: środa, 29 marzec 2023 10:55
 • Odsłony: 167

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY ETAPU DZIELNICOWEGO 46. KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA SYRENKA W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY „OCHOTA”


Jury w składzie: Julia Chętnicka, Emilia Krakowska oraz Anna Szwed po wysłuchaniu 40 uczestników eliminacji finałowych dzielnicy Ochota, postanowiło przyznać tytuły laureatów następującym osobom:

Kategoria szkół podstawowych klasy 1 - 3:
Maria Seńko ze Szkoły Podstawowej nr 264

Kategoria szkół podstawowych klasy 4 - 6:
Ignacy Krawiec z Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota”

Kategoria szkół podstawowych klasy 7 - 8:
Zofia Ługowska ze Szkoły Podstawowej nr 175

Tym samym trójka powyższych laureatów została zakwalifikowana do Finału 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka organizowanego w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Dodatkowo jury postanowiło przyznać wyróżnienia następującym osobom:

Kategoria szkół podstawowych klasy 1 - 3:
Julia Niewiadomska z SP 280, Hanna Modrzejewska – Pietras z SP 280, Zofia Kordyszewska z SP 264, Hanna Deskur z SP 264, Mateusz Krupiński - Panna z SP 264, Emilia Karczewska z SP 264, Olga Dmoch z SP 264, Oliwier Wasilewski z SP 264, Antonina Krasicka z SP 264, Karolina Błońska z SP 264, Olga Wypych z SP 175, Anna Nikel – Chachuła z SP 175.

Kategoria szkół podstawowych klasy 4 - 6:
Anna Zwierzchoń z SP 264, Zofia Gawrych z SP 280, Klara Hoffman z SP 175, Aleksander Pogoda z SP 175.

Kategoria szkół podstawowych klasy 7 - 8:
Alicja Kołodziejek z MDK „Ochota”, Nikola Kowalczuk z SP 23, Illia Kozenko z SP 264, Laura Nycz z SP 61, Bartosz Górnicki z SP 61, Adam Kociubiński z Sp 61

 

Jury gratuluje nagrodzonym i podkreśla bardzo wysoki poziom przygotowania powyższych uczestników, a w szczególności najmłodszej kategorii wiekowej.

Członkowie jury: Julia Chętnicka, Emilia Krakowska, Anna Szwed

Pragniemy też poinformować, że wszyscy uczestnicy znajdujący się na powyższych listach są zaproszeni na warsztaty teatralne, które poprowadzą: Pani Emilia Krakowska i Pani Ewa Michałowicz dnia 1 kwietnia 2023 r. o godzinie 11:00 w MDK "Ochota" na ulicy Rokosowskiej 10.

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

 • Opublikowano: środa, 01 luty 2023 10:02
 • Odsłony: 181

29 stycznia 2023r. po raz kolejny razem z Blue City zagraliśmy na rzecz 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP ❤
W tym roku udało nam się zebrać 131 363,95 zł!!!

Na terenie centrum handlowego grupa ponad 60 wolontariuszy dzielnie zbierała do swych puszek, bijąc kolejne rekordy!

W ciągu dnia odbywały się liczne licytacje. Część fantów została  przekazana przez Zarząd Dzielnicy Ochota, przy których licytacji pomagała nam niezastąpiona Pani burmistrz Dorota Patrycja Stegienka.

Na stoiskach MDK „Ochota”, Angoba – Pracownia Ceramiki filia Ośrodku Kultury Ochoty OKO, Szkoły Podstawowej nr 264 im. Gabrieli Mistral można było zakupić piękne ozdoby wykonane przez wychowanków placówek, wspierając tym naszą zbiórkę. Chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na motocyklu Harleya-Davidsona z H-DC Iron Rebels Poland.

Razem z nami przez cały dzień grali m. in. Teatr Tańca Tilt , Jazz Combo Volta, artyści ze szkoły nr 94 im. Laudera Morasha, Mała Akademia Musicalu, Viva Cuba i Drumbastic, Anna Niewiarowska i Katarzyna Koseska, Studio Tańca Saute, Krystyna Dryjańska i Magdalena Olędzka, Katarzyna Marczak, Studio Tańca eM, zespoły z Ośrodka Kultury Ochoty OKO, wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Na koniec dnia wystąpiła silna reprezentacja naszego MDK’u ❤ Dziękujemy firmie W Krzywym Zwierciadle - Fotolustro, Fotobudka 360 za fantastyczną pamiątkę w postaci filmików 360.

Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok! Siema❤

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎tekst „‎M11 CHCEMY WYGRAĆ ZSEPSĄ! FINAŁ DLA WSZYSTKICH MAŁYCH DUŻYCH WSPÓLNIE ZEBRALIŚMY: 19161 131 363,95 zł. CITY 2023 3L wielka orkiestra świątecznej pomocy FINAŁ SZTAB م2 နဌ zdvowo w zdvowym sweae‎”‎

Wyspa Skarbów, czyli przygodowy Dzień Babci i Dziadka

 • Opublikowano: wtorek, 17 styczeń 2023 13:01
 • Odsłony: 216

Wyspa Skarbów, czyli przygodowy Dzień Babci i Dziadka!
Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota" serdecznie zaprasza Babcie i Dziadków wraz z wnuczętami na wspólne świętowanie!
Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek 23 stycznia. Uwaga impreza odbędzie się w dwóch turach! W programie: występy artystyczne oraz konkursy! Mile widziane przebranie nawiązujące do tematu imprezy :)

 

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - licytacje

 • Opublikowano: środa, 04 styczeń 2023 10:46
 • Odsłony: 228

Wraz z nowym rokiem rozpoczynamy przygotowania do 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się w niedzielę 29 stycznia w Centrum Handlowym Blue City.
Mogą Państwo wesprzeć nasz sztab WOŚP przekazując przedmioty, usługę, voucher na licytację! Mile widziane zarówno ciekawe gadżety, drobne i większe fanty rzeczowe, jak również vouchery na różne usługi czy zaproszenia na wydarzenia i spotkania. Wszystkie rzeczy przeznaczone na licytacje prosimy przynosić do sekretariatu placówki zaś mailowo w sprawie licytacji można kontaktować się z Panią Zosią Koter: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gwiazdka w MDK

 • Opublikowano: czwartek, 15 grudzień 2022 09:41
 • Odsłony: 226

Zapraszamy w najbliższą środę na świąteczne spotkanie "Gwiadka w MDK"  w godz.17.30-19.30. W programie warsztaty plastyczne, dekorowanie pierniczków, konkurencje sportowe, fatobudka wpsólne kolędowanie. Czeka nas też spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem ;) Do zobaczenia! 

Zabawa andrzejkowa pt.: "Rety, rety! Nie do wiary! Andrzejkowe czary mary!"

 • Opublikowano: wtorek, 22 listopad 2022 13:54
 • Odsłony: 280

Serdecznie zapraszamy na zabawę andrzejkową pt.: "Rety, rety! Nie do wiary! Andrzejkowe czary mary!". Zapraszamy do MDK "Ochota" w przyszły wtorek 29 listopada od 17.00 do 19.00. W programie wróżby, zabawy, konkursy, tańce, fotobudka oraz słodki poczęstunek. Mile widziane stroje andrzejkowe 🙂 Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

„Pomóżmy Pani Gosi wrócić do zdrowia!”

 • Opublikowano: piątek, 30 wrzesień 2022 08:20
 • Odsłony: 406

Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji: „Pomóżmy Pani Gosi wrócić do zdrowia!”.
W najbliższą środę 5 października 2022 w godz. 16.30-18.30 w MDK "Ochota" odbędzie się akcja zbiórki funduszy na pokrycie kosztów nierefundowanego leczenia immunoterapeutycznego Pani Gosi, która od wielu lat prowadzi w MDK „Ochota” własne zajęcia fitness - Gosiafit. Zapraszamy na: warsztaty plastyczne, ozoboty, aktywności sportowo-rekreacyjne, strefę malucha, balonowe zwierzaki, watę cukrową, kiermasz ciast. Przy każdej aktywności będzie można wesprzeć zbiórkę 🙂 Panią Gosię można weprzeć także po przez zbiórkę internetową: https://fundacjarakiety.pl/podopieczni/malgorzata-strawinska bądź bezpośrednio wpłacając datki na konto Fundacja Onkologiczna Rakiety:
Numer konta Fundacji: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252
Tytuł przelewu: Małgorzata Strawińska
Dane odbiorcy: Fundacja Onkologiczna Rakiety, al. Rzeczypospolitej 2/U-2, Warszawa.

Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice 2022

 • Opublikowano: wtorek, 06 wrzesień 2022 09:44
 • Odsłony: 761

Spotkajmy się na Szczęśliwicach! 18 września br. w godz. 12.00-17.00 w Parku Szczęśliwickim.
Po 2 latach przerwy do Parku Szczęśliwickiego powraca Rodzinny Piknik Integracyjny - jest to przegląd organizacji pozarządowych, instytucji oraz działalności prywatnych działających na terenie Ochoty, które zaprezentują swoją ofertę pomocową, edukacyjną, kulturalną, promującą zdrowy styl życia oraz aktywność społeczną.
Projekt/wydarzenie jest finansowane ze środków Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Realizacją zadania zajmuje się Stowarzyszenie WISE i Fundacja Kreatywni w Działaniu przy wsparciu Blue City.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst


To znakomita okazja do poznania się, nawiązania kontaktów i współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji, placówek, fundacji i stowarzyszeń działających na terenie Ochoty.
Chcesz miło spędzić czas? Przygotowane będą:
- atrakcyjne konkursy;
- gry i zabawy dla małych, dużych i największych;
- Występy na dużej scenie - między innymi - sekcje artystyczne Ośrodka Kultury Ochota, Ochockich Szkół, Spółdzielni Mieszkaniowej Rakowiec,
- Dmuchańce Hulańce
- Strefa Slackline.
Chcesz zadbać o zdrowie? mamy dla ciebie bezpłatne badania profilaktyczne!
Interesuje Cię co piszczy w ochockiej trawie?
- zapoznaj się z ofertą organizacji pozarządowych i instytucji publicznych;
- oferta pomocy materialnej i bezpłatne usługi pomocowe;
- doradztwo prawne, psychologiczne i zawodowe.

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT