Wznowienie działalności MDK "Ochota"

Szanowni Państwo,  od 18 maja wznawiają działalność placówki pozaszkolne, zatem wychowankowie MDK mogą już brać udział w zajęciach stacjonarnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli znowu się z nimi spotkać.

Jednak w związku z koniecznością zadbania o bezpieczny pobyt Waszych dzieci w placówce i wprowadzenia (Do pobrania - zasad bezpieczeństwa epidemicznego), tygodniowy plan zajęć z MDK „Ochota” zostaje tymczasowo zmieniony, tak aby w maksymalnym stopniu wyjść naprzeciw Państwa i dzieci potrzebom, a zarazem umożliwić wszystkim chętnym korzystanie z zajęć pomimo ograniczeń liczebności grup i innych koniecznych obostrzeń.

W załączonym poniżej planie tygodniowym (Do pobrania - plan tygodniowy w pdf'ie) zamieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie osób, jaka zgodnie z wytycznymi MEN i GIS może jednocześnie przebywać w danej sali. Grupy zajęciowe będą dużo mniejsze, dlatego konieczne będą zapisy na dane zajęcia w każdym kolejnym terminie. Jeżeli liczba zapisanych chętnych będzie przekraczać możliwą liczebność grupy, będziemy musieli zapraszać dzieci na zajęcia rotacyjnie, tak, żeby każdy chętny mógł wziąć w nich udział. Chęć udziału należy zgłaszać bezpośrednio do każdego nauczyciela prowadzącego zajęcia – do godziny 12.00 w dniu poprzedzającym zajęcia (Do pobrania - lista kontaktów do nauczycieli).

Jednocześnie uruchamiamy w rozszerzonym zakresie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Klubie X, na które mogą się zapisywać wszyscy wychowankowie MDK, nie tylko zapisani do klubu w tym roku szkolnym. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, mamy gotowość do dalszego rozszerzania czasu zajęć opiekuńczych, także w godzinach przedpołudniowych, będziemy też zapewne modyfikować grafik tygodniowy, zależnie od sytuacji, zapotrzebowania na poszczególne zajęcia i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Część zajęć nadal będzie odbywać się online, tak aby dzieci, które nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, pozostały w twórczym kontakcie ze swoimi instruktorami. Trwa też nadal Wirtualny Przegląd Kreatywnej Twórczości Wszelakiej „Zaczaruj codzienność”.

W załączeniu przesyłamy obowiązujące w MDK zasady bezpieczeństwa epidemicznego (do pobrania). Będziemy Państwa prosić o podpisywanie w placówce zgody na ich stosowanie. Wszystkie te, czasem pewnie uciążliwe zasady wprowadzamy, aby maksymalnie chronić Wasze (i nasze!) dzieci oraz pracowników MDK.

Serdecznie zapraszamy tych, co mogą i chcą spotkać się z nami w MDK'u, a pozostałych do kontaktu elektronicznego z nauczycielami.

Pozdrawiamy i do zobaczenia!