Gra miejska - Neon Challenge
Z wielką radością donosimy, że od marca ruszył nowy projekt varsavianistycznej edukacji kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury i redakcji „Korniszona” – Miasto świateł i kolorów – neony warszawskie dawniej i dziś. Projekt jest realizowany dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach programu PEgaz – Pozaszkolna edukacja w Warszawie, przy wsparciu Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota, Rady Rodziców przy MDK oraz Centrum Handlowego Blue City. Jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy o Warszawie i jej historii – zapoznanie uczestników z różnorodnością i znaczeniem neonów współtworzących atmosferę i estetykę Warszawy od czasów przedwojennych do dziś.
W ramach projektu zapraszamy do uczestnictwa w grze miejskiej: Neon Challenge.
Od kwietnia do października wybierz się, najlepiej co miesiąc, sam/a, z rodziną lub przyjaciółmi, na wyprawę/spacer/przejażdżkę rowerową po Warszawie.
Odszukaj jeden lub kilka neonów, które będziemy wskazywać na początku każdego miesiąca (pamiętaj, że nie wszystkie są włączane codziennie i że w zależności od pory dnia mogą wyglądać inaczej – a więc to samo miejsce możesz odwiedzić więcej niż raz, o różnych porach). Neony do odszukania w tym miesiącu to:
1. „SIATKARKA” – Plac Konstytucji
2. „ZEIELNIAK” – ul. Grójecka
3. „GLOBUS” – Al. Jerozolimskie, róg ul. Brackiej
4. Wszystkie neony na Pałacu Kultury i Nauki
Udokumentuj swoje spotkanie z neonami – zrób zdjęcie lub cykl zdjęć (w tym koniecznie selfie lub zdjęcie, na którym jesteś), nakręć filmik, narysuj neon i jego otoczenie... itd. Możesz dodatkowo opisać swoją wyprawę lub udokumentować ją w każdy inny kreatywny sposób.
Opcjonalnie możesz też odnaleźć i uwiecznić inne neony, nie wskazane przez organizatora.
Wypełnij załączoną kartę uczestnika. Przesłanie karty jest jednoznaczne z akceptacją zasad gry, a także oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku i dorobku artystycznego uczestników oraz przetwarzanie danych osobowych podanych w karcie dla potrzeb realizacji i promocji projektu.
Wyślij stworzone materiały wraz z kartą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca każdego miesiąca (karta uczestnika jest zarazem spisem aktualnie przesyłanych prac, więc należy ją załączać w każdym etapie miesięcznym, w którym weźmiesz udział).
Odbieraj nagrody w etapach miesięcznych.
Na zakończenie projektu, w listopadzie, najbardziej aktywni i kreatywni gracze otrzymają nagrody główne, a najciekawsze stworzone przez nich materiały znajdą się w publikacji książkowej.