Nie jest najważniejsze, abyś był lepszy od innych. Ważne jest, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.
Mahatma Ghandi

 

KALENDARZ WYDARZEN

loader

Znajdź nas na Facebooku!

FORMACJA MUSICALOWA ”DREAM TEAM”

  • Opublikowano: czwartek, 20, Kwietnia 2017 21:33
  • Odsłony: 2165

instruktorzy: Magdalena Baranowska, Małgorzata Bartecka, Joanna Karpińska, Anna Szwed
zajęcia: wtorek 15.30-17.30, czwartek 15.30-17.30
wiek: 9-18 lat
sala:  sala widowiskowa 

Zintegrowane zajęcia taneczne, sceniczno-aktorskie, wokalne, sprawnościowo-baletowe, tekstowe, prowadzone przez specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Pod kierunkiem instruktorów uczestnicy wspólnie tworzą widowisko muzyczne, o którego tematyce współdecydują, a jego scenariusz i przesłanie wypracowują sami na zajęciach.


Warsztaty taneczno-wokalne przygotowujące do udziału w tworzonym wspólnie spektaklu muzycznym odbywają się w trzech grupach zaawansowania i obejmują naukę różnych technik tanecznych, układów choreograficznych i śpiewu.
Uczestnicy, którzy opanują niezbędne umiejętności, wspólnie tworzą autorski scenariusz widowiska i w procesie tworzenia spektaklu pracują nad dalszym doskonaleniem technik i układów tanecznych, emisją głosu i śpiewem, a także uczestniczą w zajęciach teatralno-dramowych oraz (fakultatywnie) scenariuszowych (tworzenie scenariusza musicalu i tekstów piosenek) i muzycznych (aranżacja piosenek i realizacja nagrań). Wszystkie zajęcia prowadzone są przez specjalistów z dziedziny tańca, śpiewu, muzyki, teatru.
Zajęcia rozwijają wyobraźnię, wrażliwość i umiejętność wyrażania siebie poprzez twórczość artystyczną, doskonalą umiejętności taneczne, wokalne, warsztat sceniczny. Elementy dramy i treningu interpersonalnego służą samopoznaniu, zrozumieniu drugiego człowieka i uwrażliwieniu na jego problemy; poprzez ćwiczenia ruchowe uczestnicy poznają język ciała, uczą się nawiązywania bliskości, pracy z ciałem, rekwizytem, partnerem, a warsztaty integracyjne rozwijają umiejętność współpracy i komunikacji. Różne style taneczne i gatunki muzyczne oraz zróżnicowany stylistycznie repertuar wokalny stanowią środki wyrazu scenicznego i elementy edukacji kulturalnej.
Udział w Formacji Musicalowej „Dream Team” wiąże się z występami podczas prezentacji spektaklu dla różnych środowisk oraz z uczestnictwem w letnim obozie profilaktyczno-artystycznym, na którym tworzone w ciągu roku widowisko nabiera ostatecznego kształtu scenicznego i odbywa się jego prapremiera. Udział w obozie jest obligatoryjny dla uczestników, zwłaszcza obsadzonych w kluczowych rolach spektaklu.
Na oficjalną premierę musicalu zapraszamy zawsze Rodziców i środowisko lokalne na początku następnego roku szkolnego, następnie spektakl jest wielokrotnie prezentowany dla grup szkolnych z dzielnicy i Warszawy.
Musicale mają charakter profilaktyczny, tj. mówią o problemach i wartościach ważnych dla młodego człowieka i niosą pozytywne przesłanie, pokazując konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów w zgodzie z najważniejszymi ludzkimi wartościami.

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT

Polecamy

showMiasto Stołeczne Warszawa
http://www.um.warszawa.pl

showUrząd Dzielnicy Ochota
http://www.urzadochota.waw.pl

show Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii
http://www.ptzn.org.pl

show Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie
http://www.ptzn-waw.org

KONTAKT

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa

tel: 22 822 28 95 (godz: 9:00 - 17:00)
kom: 696 112 560 (godz: 9:00 - 17:00)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 000959317
NIP: 526-25-90-867