FORMACJA MUSICALOWA ”DREAM TEAM”
- Opublikowano: czwartek, 20 kwiecień 2017 21:33
- Odsłony: 4260
instruktorzy: Magdalena Baranowska, Ewa Michałowicz, Milena Maciejewska, Joanna Karpińska, Anna Szwed
zajęcia: wtorek, czwartek 15.30-17.30
wiek: 9-18 lat
sala: sala widowiskowa
Zintegrowane zajęcia taneczne, sceniczno-aktorskie, wokalne, sprawnościowo-baletowe, tekstowe, prowadzone przez specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Pod kierunkiem instruktorów uczestnicy wspólnie tworzą widowisko muzyczne, o którego tematyce współdecydują, a jego scenariusz i przesłanie wypracowują sami na zajęciach.
Warsztaty taneczno-wokalne przygotowujące do udziału w tworzonym wspólnie spektaklu muzycznym odbywają się w trzech grupach zaawansowania i obejmują naukę różnych technik tanecznych, układów choreograficznych i śpiewu.
Uczestnicy, którzy opanują niezbędne umiejętności, wspólnie tworzą autorski scenariusz widowiska i w procesie tworzenia spektaklu pracują nad dalszym doskonaleniem technik i układów tanecznych, emisją głosu i śpiewem, a także uczestniczą w zajęciach teatralno-dramowych oraz (fakultatywnie) scenariuszowych (tworzenie scenariusza musicalu i tekstów piosenek) i muzycznych (aranżacja piosenek i realizacja nagrań). Wszystkie zajęcia prowadzone są przez specjalistów z dziedziny tańca, śpiewu, muzyki, teatru.
Zajęcia rozwijają wyobraźnię, wrażliwość i umiejętność wyrażania siebie poprzez twórczość artystyczną, doskonalą umiejętności taneczne, wokalne, warsztat sceniczny. Elementy dramy i treningu interpersonalnego służą samopoznaniu, zrozumieniu drugiego człowieka i uwrażliwieniu na jego problemy; poprzez ćwiczenia ruchowe uczestnicy poznają język ciała, uczą się nawiązywania bliskości, pracy z ciałem, rekwizytem, partnerem, a warsztaty integracyjne rozwijają umiejętność współpracy i komunikacji. Różne style taneczne i gatunki muzyczne oraz zróżnicowany stylistycznie repertuar wokalny stanowią środki wyrazu scenicznego i elementy edukacji kulturalnej.
Udział w Formacji Musicalowej „Dream Team” wiąże się z występami podczas prezentacji spektaklu dla różnych środowisk oraz z uczestnictwem w letnim obozie profilaktyczno-artystycznym, na którym tworzone w ciągu roku widowisko nabiera ostatecznego kształtu scenicznego i odbywa się jego prapremiera. Udział w obozie jest obligatoryjny dla uczestników, zwłaszcza obsadzonych w kluczowych rolach spektaklu.
Na oficjalną premierę musicalu zapraszamy zawsze Rodziców i środowisko lokalne na początku następnego roku szkolnego, następnie spektakl jest wielokrotnie prezentowany dla grup szkolnych z dzielnicy i Warszawy.
Musicale mają charakter profilaktyczny, tj. mówią o problemach i wartościach ważnych dla młodego człowieka i niosą pozytywne przesłanie, pokazując konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów w zgodzie z najważniejszymi ludzkimi wartościami.